Studio4Life
Oferta
Galeria
Kontakt

Masaże

MASAŻ IZOMETRYCZNY - jest to masaż wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub na pojedynczym napiętym mięśniu. Zadaniem tego zabiegu jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążenia organizmu ćwiczeniami fizycznymi.

MASAŻ SEGMENTARNY - należy do grupy masaży wykonywanych na sucho, rękami masażysty. Jest masażem leczniczym. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. W odróżnieniu od masażu klasycznego znajduje on szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

DRENAŻ LIMFATYCZNY - jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również na likwidowanie obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyśpieszając powrót do zdrowia.

MASAŻ KLASYCZNY (LECZNICZY) - istotę w jego klasycznej postaci stanowi mechaniczne wywieranie i zwalnianie ucisku na tkanki ustroju za pomocą odpowiednich chwytów, jest jedną z najstarszych metod fizjoterapii. W celach leczniczych stosowali go już starożytni Chińczycy, Hindusi, Grecy, Rzymianie. Hipokrates, nazywany „ojcem medycyny”, uważał go za bardzo ważną metodę leczniczą. Miejscowemu działaniu masażu towarzyszy działanie ogólne. Powoduje usunięcie złuszczonych komórek nabłonka, odsłonięcie ujść gruczołów potowych i łojowych, następuje poprawa turgoru i sprężystości skóry, dochodzi do wygładzenia zmarszczek, poprawia ukrwienie oraz odżywienie tkanek, poprawia przemianę materii. Rytmiczne i równomierne wykonywanie masażu na większych powierzchniach ciała działa uspakajająco, odprężająco i nasennie. Wyrazem ogólnego działania masażu jest pobudzenie układu krążenia i oddychania.

MASAŻ STAWOWY CENTRYFUGALNY - jest masażem stosowanym przy urazach stawowych takich jak: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia, a także w urazach elementów okołostawowych (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, mięśnie). Masaż ten stosuje się po ustąpieniu obrzęku i stanu zapalnego.